شرکت ژاپنی  نینتندو  از قدیمی ترین سازندگان کنسول های بازی است. Nintendo خیلی سال ها قبل از سونی و مایکروسافت وارد دنیای کنسول های بازی شده ٬ و با رقبای جدی از جمله آتاری و سگا به مبارزه پرداخته است. اما حتی در نسل هفتم کنسول ها نیز به موفقیت های بزرگی دست یافت. نینتندو به خاطر نوآوری های بی سابقه و محیط صلح دوستانه اش مطرح است. اولین کنسول نسل هشتمی نیز توسط نینتندو با نام Nintendo Wii U عرضه شد. در این نسل نیز  توانست با استفاده از نمایشگر  دوم و کاربرد آن در بازی نوآوری های جذابی را ایجاد  کند. اما اشتباه تیم بازاریابی در نامگذاری و تاکتیک های معرفی محصول و از همه مهمتر عرضه یک فناوری تاریخ مصرف گذشته سبب شد که نتواند بیش از ۱۲ میلیون دستگاه به فروش برساند . شکست Nintendo  در تصرف بازار و  سخت افزار متفاوت  ان سبب شده، بازی ساز ها علاقه چندانی به ساخت بازی برای این کنسول نشان ندهند.

اما نینتندو تسلیم نشد. مجددا این شرکت خود را آماده می کند تا از دو جبهه وارد میدان نبرد شود. یکی با استفاده از عرضه بازی برای سیستم عامل های iOS و آندروید و دیگری عرضه نسل جدیدی از کنسول های خانگی.

nintendo-nx-release-date-specs-games-controller-backwards-compatible-145746523377

نسل بعدی کنسول های نینتندو Nintendo NX نام گرفته است. شاید هم این اسم نهایی این کنسول نباشد ، تنها اسم رمزی است که تیم توسعه از آن استفاده می کند. اما به هر حال مدیر عامل نینتندو اعلام کرده است ، که این کنسول در فرودین ۹۶ به بازار های جهانی عرضه خواهد شد. البته مدیر عامل این شرکت حاضر به توضیح درباره ویژگی های این کنسول نشده است، اما ایشان اعلام کرده اند که این کنسول فقط جایگزین Nintendo 3ds و یا Ninendo Wii U نخواهد بود ، بلکه با تفکر کاملا جدیدی طراحی شده است.

تا مشخص شدن جزییات بیشتر تنها می توانیم  دعا کنیم که نینتندو زنده بماند. نینتندو برای همه  دنیای بازی مهم است. آن ها ایده پردازان بزرگی هستند.

نینتندو NX چه ویژگی هایی خواهد داشت؟

نینتندو NX چه ویژگی هایی خواهد داشت؟

 

0 Comments

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟