گروه خبری سرزمین سیمرغ-  رفته رفته به تاریخ ۹ سپتامبر یعنی کنفرانس مهم اپل نزدیک می شویم. همیشه در این تاریخ قرار است آيفون 6s معرفی می گردد. اما شایعات  زیادی پیرامون عرضه نسل جدی اپل تی وی  منتشر شده است. طبیعی است نسل سوم اپل تی وی در سال ۲۰۱۲ معرفی گردید. از ان زمان تا به حال رقبای زیادی به عرصه رقابت با اپل تی وی امده اند. از آمازون فایر تا  Ouya . ابتدا این ابزار ها به عنوان یک پخش کننده رسانه دیجیتال عرضه شدند. اما عرضه ان ها با عرضه میکروکنسول ها تقارن داشته است.  Playstation TV ،  Android TV Sitck  ها  مبارزان این عرصه هستند. اما  چقدر این رقبا قوی هستند؟ آیا هدف  آن ها ساخت  یک دستگاه سرگرمی جذاب  بوده است؟ نمی توانم بگویم Playstation TV   و Ouya  این هدف را دنبال کرده اند. اما مسلما شرکت آمازون یا شرکت های چینی هدف سرگرم کردن کاربر را نداشته اند. آمازون می خواهد به هر قیمتی اهنگ و بازی را  به فروشد. حاضر است کنسول خود را رایگان هم بدهد یا حتی به کاربران خود  آمازون کوین هم می دهد. شرکت های چینی هم فقط و فقط به دنبال عرضه ارزان تکنولوژی هستند. بی آنکه ایده و شناختی نسبت به مفهوم کاربر محور بودن داشته باشند.

اما اپل شرکتی است که از بدو تاسیس خود تا به امروز ثابت کرده است که  هم نیاز های کاربر را می شناسد هم  در هنر خلق فناوری های جدید صاحب سبک است.

اگر خبر  استفاده از  iOS  ۹ در Apple Tv  تایید شود   و اپل کیت توسعه مخصوص ان را ارائه کند. کابوس شرکت های سونی و مایکروسافت به حقیقت خواهد پیوست. این شرکت ها همواره  عرصه را برای توسعه دهندگان مستقل و کوچک محدود کرده بودند. اما اپل لشکری از ان ها را در اختیار دارد که  منتظر فرمان تیم کوک برای ایجاد انقلاب در عرصه میکرو کنسول ها هستند. خلاقیت این استودیو های کوچک بازی سازی و هنر شگرف بازاریابی اپل اگر با سخت افزاری قدرتمند همراه شود می تواند بازار را تحت تاثیر قرار دهد.

من  واقعا انتظار عرضه اپل تی وی جدید را می کشم. البته  اگر Apple TV  جدید از  کیت توسعه نرم افزار  برخوردار باشد و به فناوری تشخیص گفتار SIRI  مجهز باشد. این اتقاقی است که باید بیافتد باید عرصه برای توسعه دهندگان کوچکتر باز شود. باید ان ها فرصت  معرفی خود را پیدا کنند و بتوانند خلاقیت خود را نشان دهند.

Apple Tv gaming

0 Comments

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟