امروز کمپانی AMD، با انتشار اینفوگرافیک جالبی، به مقایسه تکنولوژی Free-Sync خود با تکنولوژی مشابه کمپانی رقیب، یعنی انویدیا که با نام G-Sync شناخته می‌شود؛ پرداخته است.

44976ec64741b5212126ed4eab1e1c6a_XL

طبق گفته‌های این اینفوگرافیک، برای استفاده از تکنولوژی Free-Sync، بازار وسیعتر و گسترده‌تری وجود دارد، این تکنولوژی مقرون به صرفه‌تر بوده، انتخاب‌های بیشتری را برای کاربران به ارمغان می‌آورده و این تکنولوژی دارای همکاران بیشتری برای توسعه، نسبت به تکنولوژی G-Synch انویدیا است.
اگر اخبار این کمپانی را دنبال کرده باشید، حتما اطلاع دارید که AMD در سپتامبر سال ۲۰۱۵، از وجود ۱۰ مانیتور با قابلیت پشتیبانی از G-Sync و ۱۷ مانیتور با قابلیت پشتیبانی از Free-Sync خبر داد. حال امروز، این کمپانی از وجود ۵ همکار جهت توسعه G-Sync، و ۷ همکار جهت توسعه Free-Sync نیز خبر داده است.
همچنین این کمپانی ادعا کرد که تمامی مانیتورهای مجهز به Free-Sync، از ۲ ورودی استفاده می‌کنند؛ در حالی که تنها ۳۰ درصد از مانیتورهای مجهز به G-Sync، از این مزیت استفاده می‌کنند.
اما نکته جالب به آخرین پاراگراف این اینفوگرافیک باز می‌گردد؛ در حالی که هم G-Sync و هم Free-Sync از قابلیتهای Display Port و Anti-Ghosting استفاده می‌کنند؛ تکنولوژی Free-Sync تنها تکنولوژی است که هزینه های صدور مجوز آن برابر با عدد صفر بوده و استفاده از آن بدون مجوز، دارای هیچگونه کیفر و مجازاتی نیست.
در پایان شما را به مشاهده این اینفوگرافیک دعوت می‌کنیم: (برای مشاهده اینفوگرافیک در اندازه اصلی، روی اینفوگرافیک کلیک کنید)

amd-freesync-infographicمنبع: گیمفا

0 Comments

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟