مدرسه فناوری  سرزمین سیمرغ – مرورگر جدید مایکروسافت ادج  (Edge browser) از Bing به عنوان موتور جستجوی پیش فرض خود استفاده می کند، اما شاید شما Google یا موتور جستجوی دیگری را ترجیح بدهید.Edge می تواند از هر موتور جستجویی که از OpenSearch به  عنوان پیش فرض خود پشتیبانی می کند، استفاده کند.

Edge دیگر از سیستم قدیمی افزونه ای موتورهای جستجو که IE (Internet Explorer) از آن استفاده می کرد، استفاده نمی کند، بنابراین لازم نیست که نگران نصب کردن آن ها باشید.البته این قابلیت در آن به سادگی در دسترس است و مانند نسخه قدیمی IE در ویندوز ۸ منسوخ شده نیست.

به موتورهای جستجوی بیشتری دسترسی داشته باشید

Microsoft Edge دیگر از موتورهای جستجویی استفاده نمی کند که شما مجبور به نصب آن ها از وبسایت مایکروسافت هستید. به جای آن وقتی شما از صفحه وبی بازدید می کنید که از استاندارد جستجوی “OpenSearch”  استفاده می کند که اطلاعات موتور جستجوی خود را نمایش بدهد ،Edge متوجه این موضوع می شود و اطلاعات موتور جستجو را ثبت می کند.

این همان روشی است که گوگل کروم هم بر اساس آن کار می کند__ از یک صفحه وب با OpenSearch بازدید کنید و آن به طور خودکار پیدا خواهد شد.

تمام چیزی که شما باید انجام دهید، این است که از صفحه ی وب موتور جستجو بازدید کنید__ همین! اگر می خواهید گوگل را نصب کنید،از صفحه اصلی گوگل بازدید کنید و برای DuckDuckGo ، صفحه اصلی DuckDuckGo را ببینید. هنوز همه ی موتورهای جستجو از OpenSearch پشتیبانی نمی کنند، اما ما انتظار داریم که موتورهای جستجو به زودی پشتیبانی ازOpenSearch  را اضافه کنند.

موتورجستجوی پیش فرض خود را عوض کنید

برای عوض کردن موتورجستجوی خود روی دکمه ی منو کلیک کنید__ که دکمه ای است با سه تا نقطه در گوشه ی بالا و سمت راست پنجره ی Microsoft Edge .از منو گزینه ی “setting” را انتخاب کنید.

در پنل تنظیمات به سمت پایین صفحه بروید یا روی دکمه ی “view advanced setting” در نزدیکی پایین پنل ضربه بزنید یا کلیک کنید.

دوباره در لیست تنظیمات پیشرفته به سمت پایین بروید تا جعبه “search in the address bar with” را ببینید.روی آن کلیک کنید یا ضربه بزنید و “Add new” را انتخاب کنید.

لیستی از موتورهای جستجوی موجود را می بینید. موتورجستجویی که می خواهید از آن استفاده کنید را انتخاب کنید و روی “add as default” کلیک کنید یا ضربه بزنید.

اگر موتورجستجویی که می خواهید از آن استفاده کنید، در این لیست نیست ، اول اطمینان حاصل کنید که از صفحه اصلی آن موتور جستجو بازدید کرده اید.اگر بازدید کرده اید اما هنوز نام آن موتورجستجو در این لیست ظاهر نشده است به این دلیل است که آن موتورجستجو هنوز از OpenSearch پشتیبانی نمی کند.ممکن است بخواهید که با موتورجستجو تماس بگیرید و درخواست کنید که از OpenSearch پشتیبانی کند تا بتوانید از آن به عنوان موتورجستجوی پیش فرض خود در Microsoft Edge استفاده کنید.

0 Comments

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟