Playstation 5 یا Xbox Two  :آینده کنسول های بازی؟

از این جهت که مدیران ارشد مایکروسافت وجود Xbox Two را تایید کرده اند. ما می توانیم  مطمئن باشیم که نسل نهم کنسول ها وجود خواهد داشتند.  سونی نیز با وجود  موفقیت چشمگیر پلی استیشن ۴  ،‌ کنسول Playstation5  را عرضه خواهد کرد. قطعا تیم های تحقیقاتی این شرکت ها در حال توسعه ایده های خود هستند و می خواهند برنده نسل آینده باشند.

طراحی مفهومی PS5

PlayStation 5

کنسول پلی استیشن ۴ بیشترین فروش را در میان کنسول های نسل هشتم داشته است. اما قدرت پردازشی آن برای ارائه کیفیت 4k کافی نیست. کیفیت 4k  بخش عمده ای از آينده صنعت بازی را در بر خواهد گرفت. ضمن آنکه تا چند سال آینده درصد بیشتری از خانه ها مجهز به تلوزیون های 4k خواهند شد.

موضوع مهم دیگر سیستم های واقعیت افزوده  است  که توسط شرکت های مختلف در حال توسعه هستند. سونی در حال کار بر روی Playstation VR  است که قبلا با نام  (Project Murpheus ) شناخته میشد.اگرچه قرار است این سیستم برای کاربران PS4 نیز عرضه شود. اما  زمان زیادی تا تکامل این سیستم وجود دارد . و وقتی که این سیستم به تکامل برسد بهترین زمان برای عرضه آن در  PS5 است.

پلی استیشن ۵ قطعا قدرت پردازشی فوق سریعی خواهد داشت. همچنین دریافت و ارسال اطلاعات در آن سریع خواهد بود تا بتواند پاسخگوی ملزومات 4k و Vr باشد.

تصویر مفهومی Xbox Two

Xbox Two:

وضعیت در اردوگاه مایکروسافت متفاوت است. مایکروسافت در معرفی ایکس باکس وان شروع خوبی نداشت. به جای تمرکز بر گیمینگ به سراغ سرگرمی رفت  و  توجه گیمر ها را از دست داد. با وجود ظرفیت های بالای کینکت  ، اندک ضعف Xbox One  در زمینه گرافیک در مقابل PS4  موجب تضعیف این کنسول در میان گیمر ها شد. اما عرضه ویندوز ۱۰ و  یکپارچگی آن با Xbox One توانست کمی اوضاع را بهتر کند. فیل اسپنسر به عنوان مدیر ایکس باکس  وجود نسل بعدی این کنسول را تایید کرده است. اما این شرکت  سرمایه گذاری گسترده ای در زمینه به کارگیری رایانش ابری در کنسول های بازی کرده بود. اما کافی نبودن پهنای باند و وجود تاخیر در سیستم ها سبب شد که نتواند به خوبی از آن در Xbox One استفاده کند. اما احتمالا از دانش خود در این زمینه برای  Xbox Two استفاده خواهد کرد. در مقابل سونی سیستم گیمینگ ابری خود با نام Playstation Now را در آمریکا عرضه کرده است. و واکنش ها به آن نسبتا خوب بوده است. همچنین مایکروسافت  از تجربه ضعف قدرت گرافیکی Xbox One درس عبرت گرفته و کنسولی ضعیف عرضه نخواهد کرد. اما کارت های گرافیکی که بتوانند خروجی بی نظیر 4k داشته باشند حداقل ۷۰۰ دلار قیمت دارند.  در نتیجه عامل قیمت زمان عرضه این کنسول ها را به تاخیر خواهد انداخت.

یکی از راه هایی که مایکروسافت می تواند از موفقیت ایکس باکس 2  اطمینان یابد این است که  تجربه ای کامل از ویندوز ۱۰ را بر روی آن ارائه  کند.پروژه Hololense مایکروسافت نیز  یکی از پروژه های است که ممکن است از قابلیت های آن در  ٓXbox Two استفاده کرد.

تا اینجای کار این اطلاعات درباره نسل بعدی کنسول ها مشخص شده اند. حداقل ۳ سال زمان می برد تا نسل بعدی کنسول ها عرضه شود. نسل بعدی کنسول ها باید قابلیت های چشمگیری داشته باشد تا بتواند  دارندگان کنسول های گران قیمت نسل هشتم را وادار به خرید کنسول جدید کند.

شما چه انتظاری از کنسول های نسل جدید دارید؟

 

 

1 Comment
  1. فریبرز 5 سال ago

    من که هنوز تو حسرت ایکس باکس 360 و پی اس 3 موندم … ! خخخخ
    ای داد

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟