گروه خبری سرزمین سیمرغ –  طبق گزارش گدجت نیوز به نقل از ubergizmo   کمپانی مایکروسافت امروز رسما حداقل سخت‌افزار مورد نیاز برای اجرای ویندوز فون ۱۰ را اعلام کرد. .به طور معمول نسخه های جدید سیستم عامل ها به سخت افزار قدرتمندتری نسبت به نسخه های قدیمی‌تر احتیاج دارند اما نکته بسیار جالب در مشخصات مورد نیاز برای اجرای ویندوز فون ۱۰  کمتر بودن آن نسبت به ویندوزفون ۸.۱ است!

به گفته مایکروسافت ، ویندوز موبایل ۱۰ ( ویندوز فون ۱۰ ) بدون هیچ مشکلی بر روی گوشی هایی با نمایشگر ۸۰۰ در ۴۸۰ پیکسل، ۵۱۲ مگابایت رم، ۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی و دوربین VGA اجرا خواهد شد. وجود دوربین دوم نیز در این تلفن‌ها الزامی نیست. همچنین صحبتی از بلوتوث و یا شتاب‌سنج به عنوان ضروریات یک گوشی ویندوزی به میان نیامده است.

همانطور که گفتیم ، ویژگی‌های سخت افزاری ذکر شده، در سطح پایین تری از ویندوز ۸.۱ قرار دارند و به نظر می‌رسد مایکروسافت علی‌رغم علاقه‌اش به تولید تلفن‌های پرچمدار، با پایین آوردن مشخصات سخت افزاری قصد دارد تا تولیدکنندگان بیش‌تری را به استفاده ویندوز فون ترغیب کرده و سهم بیش‌تری از بازار گوشی‌های اقتصادی را به دست آورد. نباید فراموش کنیم که از حالا، عده‌ی زیادی منتظر معرفی تلفن‌های مبتنی بر ویندوز و پرچمدار آن‌ها هستند.شما چه دیدگاهی در این زمینه دارید؟ آیا تا به حال از این سیستم عامل ویندوز فون استفاده کرده اید؟

 

0 Comments

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟