هدف از ایجاد این صفحه پاسخ به سوالات احتمالی شما درباره PS5  است که احتمال عرضه آن توسط سونی وجود دارد. با وجود آنکه سونی در عرضه پلی استیشن ۴ موفق بوده و با اختلاف بسیار نسبت به رقبای سنتی خود یعنی  نینتندو و مایکروسافت پیش است اما دلیل نمی شود که برنامه ای برای عرضه کنسول جدیدتری نداشته باشد. خصوصا آنکه عرضه احتمالی Project Scorpio توسط مایکروسافت می تواند سخت افراذ فعلی پلی استیشن ۴ را به چالش بکشد.

آخرین اخبار:

۱۳ خرداد ۱۳۹۶:طبق گزارش منابع آگاه در سونی به  سایت tweaktown کنسول پلی استیشن ۵ بر خلاف نسل فعلی پلی استیشن ۴ از APU  استفاده نخواهد کرد و کارت گرافیک مجزایی خواهد داشت. در کنسول PS4 سونی از معماری APU  شرکت AMD  استفاده کرده است. APU  یا  AMD Accelerated Processing Unit معماری است که در آن یک واحد پردازشی وظیفه GPU و CPU را عهده دار است اما در نسل بعدی کنسول پلی استیشن  احتمالا شاهد یک کارت گرافیک مجزای قدرت مند خواهیم بود.

 

سوالات متداول:

  •  آیا اصلا کنسول PlayStation 5 عرضه خواهد شد؟

هنگام عرضه کنسول PS4 گمانه زنی ها حاکی از آن بود که کنسول PS4  آخرین نسل کنسول های بازی به شکل فعلی است چرا که با گسترش سرعت اینترنت و  فناوری رایانش ابری نیاز به سخت افزار قدرت مند کاهش یافته بود. ایده که در سرویس PlayStation Now شاهد آن هستیم و پردازش به جای آنکه در  کنسول صورت بگیرد در سرور های سونی صورت میگیرد. اما با رایج شدن واقعیت مجازی و استناندارد های HDR و 4k  نیاز به منابع پردازشی آفلاین و در دسترس همیشگی بیشتر احساس شد چراکه سخت افزار اولیه پلی استیشن ۴ قدرت کافی را نداشت و سونی مجبور به عرضه مدلی قوی تر از پلی استیشن ۴  به نام پلی استیشن  ۴ پرو شد.بنابراین  احتمالا ما شاهد معرفی نسل جدیدی از پلی استیشن خواهیم بود اما اینکه ارتباط نسل جدید با نسل فعلی پلی استیشن چگونه خواهد بود هنوز مشخص نیست.

-چه زمانی کنسول پلی استیشن ۵ معرفی میگردد؟

گمانه زنی ها حاکی از آن است که این کنسول در ابتدای سال ۲۰۱۹ معرفی خواهد شد.

 

-سخت افزار پلی استیشن ۵ چه مشخصاتی خواهد داشت؟

هنوز  اطلاعاتی به بیرون درز نکرده است اما برخی افراد حدس میزنند که پلی استیشن ۵ بلوری درایو نخواهد داشت و دیتای بازی ها از طریق اینترنت روی کنسول نصب خواهد شد.

طرح خیالی از پلی استیشن ۵

 

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟