شرکت های تولید قطعات تصویری سالیان طولانی را صرف تحقیق در تولید صفحه نمایش های تاشو کرده اند ولی همچنان این روند و تلاش ادامه دارد تا بتواند از این تکنولوژی در ساخت صفحه نمایش هایی برای موبایل، تبلت و لپ تاپ استفاده کنند. در همین راستا، طبق گزارش CES 2017، شرکت Razer موفق به تولید صفحه نمایش های اصطلاحا سه تایی و یا سه صفحه ای شده است. ایده  شرکت ریزر به نظر عجیب می رسید اما گیمر ها شیفته کار های عجیب هستند.

صفحه نمایش سه تایی شاید در ابتدا برای یک لپ تاپ خنده دار به نظر برسد، اما Razer نشان داده که چنین چیزی امکان پذیر است. این لپ تاپ ها که Project Valerie نام دارند، دارای سه صفحه نمایش 17.3 اینچی هستند که همراه با یک کیبورد در کنار یکدیگر قرار گرفته و پردازنده نیز در پشت آنها جا سازی شده است. هر کدام از صفحات نمایش با رزولوشن 4K، در کنار هم کیفیت تصویری 12K یا 11520 در 2160 پیکسل را به وجود می آورند.

در این نوع فن آوری، صفحه نمایش قابل خم شدن نیست و به یک صفحه نمایش تکی تبدیل نمیشود. به عبارتی، یک صفحه مرکزی وجود دارد که صفحات کناری هم قسمتی از صفحه اصلی را پوشش میدهند.

در نهایت هم یک فضای 180 درجه ای که توسط تکنولوژی نمایش NVIDIA تولید شده است، به کاربران این امکان را میدهد تا یک تصویر واحد را با چندین مانیتور مشاهده کنند. علاوه بر این، سیم کشی های لپ تاپ هم به طور کامل داخلی هستند و هیچ کابل برقی دیده نمیشود. نقطه ضعف این صفحه نمایشها زمانی نمایان میشود که شما قصد انتقال انها را دارید چراکه به واسطه سه صفحه ای که در این دستگاه قرار دارند، وزن نهایی دستگاه بسیار بالا رفته است.

با توجه به گزارش شرکت Razer، این لپ تاپ ها، اولین نوع از انواع لپ تاپ های سه مانیتوره قابل انتقال میباشند که دارای یک مکانیزم استقرار خودکار هستند.

همچنین شایان ذکر است که این لپ تاپ ها فعلا به صورت آزمایشی ساخته شده اند و به همین منظور هنوز اطلاعاتی از قیمت و جزییات بیشتر آنها منتشر نشده است.

0 Comments

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟