واقعیت مجازی در حال برداشتن اولین قدم‌های خود است. با وجود اینکه این وسیله، فناوری و سخت‌افزار پیشرفته‌ برای عمل کردن و قیمت بالایی برای خرید لازم دارد، کسی نمی‌داند که آیا این فناوری به موفقیت می‌رسد یا خیر. اما تحلیل‌گر معروف، آقای مایکل پچتر، در مورد واقعیت مجازی حرف‌های جالبی می‌زند و آینده این فناوری را موفقیت‌آمیز می‌داند.

در آخرین اظهار نظر و تحلیل آقای مایکل پچتر، صحبت‌های جالب ایشان در مورد آینده فناوری واقعیت مجازی و دو دستگاه پلی‌استیشن وی‌آر و اوکولوس ریفت را شاهد بودیم. طبق صحبت‌های آقای پچتر، دو دستگاه واقعیت مجازی playstation VR و اوکولوس ریفت به دو دلیل جداگانه و مختلف، به موفقیت خواهند رسید. پچتر معتقد است که اوکولوس ریفت به دلیل پشتیبانی فیس‌بوک به موفقیت می‌رسد و «فیس‌بوک بیش از هر کسی پول دارد و آن‌ها هر چقدر که برای موفقیت اوکولوس ریفت کافی باشد، خرج می‌کنند». playstation VR شرکت سونی نیز به دلیل بسیار متفاوتی نسبت به اوکولوس به موفقیت می‌رسد (دیگر خبری از پولدار بودن بیش از هر کس نیست). دلیل موفیت پلی‌استیشن وی‌آر به اعتقاد پچتر این است که این فناوری بر اساس کنسول پلی‌استیشن۴ طراحی شده است و فروش این کنسول تا پایان سال جاری میلادی به ۳۰ میلیون واحد می‌رسد و پلی‌استیشن‌ وی‌آر قرار است تا در سال بعد منتشر شود. بر همین اساس پچتر معتقد است که با روند افزایشی فروش پلی‌استیشن۴، فروش وی‌آر نیز تضمین می‌شود.

نکته جالبی که پچتر به آن اشاره کرد این بود که دارندگان کنسول پلی‌استیشن۴، سخت افزار لازم را برای استفاده از واقعیت مجازی playstation VR را دارند، اما برای استفاده از اوکولوس ریفت به سخت افزار و قدرت پردازشی گران قیمتی نیاز است که به گفته پچتر یک ارزش بسیار بزرگ برای playstation VR است. «بقیه مردم نیاز به یک GPU و CPU جدید و پیشرفته دارند و گوشی‌های هوشمند نیز قدرت کافی را ندارند. بیشتر مردم یک PC قدرتمند و مخصوص بازی کردن را در اختیار ندارند و این که سونی این‌ها را یک‌جا در پلی‌استیشن۴ دارد، یک برگ برنده است زیرا بسیاری از مردم کنسول سونی را در اختیار دارند و قدرت پردازشی برای همه پلی‌استیشن‌ها برابر است».

در انتها آقای پچتر عنوان کرد که نمی‌داند برنده نبرد بین playstation VR و اوکولوس ریفت کدام است اما شاره کرد که هر کدام از آن‌ها، ویژگی‌های بزرگی نسبت به یکدیگر دارند.

playstation_vr_banner

 

بسیار جالب خواهد بود اگر پیش‌بینی‌های مایکل پچتر در آینده نزدیک درست از آب درآید اما در کل پیش‌بینی‌ها و نقطه نظر‌های او با عقل جور در می‌آید.

 

منبع: گیمفا

0 Comments

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟