مدرسه فناوری سرزمین سیمرغ

چگونه یک بازی کامپیوتری را با قابلیت Game DVR  و Game Bar ویندوز 10 ضبط کنیم؟

ویندوز 10 شامل یک ابزار توکار (built-in)  برای ضبط کردن ویدیوهای بازی های کامپیوتری است.شما می توانید بخشی از گیم پلی را در یوتیوب یا هر سایت دیگری که ویدیو به اشتراک می گذارد، آپلود کنید __ یا کلیپ را فقط در کامپیوتر شخصی خود نگه داری کنید و آن را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

شما می توانید این کار را با “Game Bar” ، که بخشی از ویژگی “Game DVR”  است و توسط برنامه ی Xbox ارائه شده است ، انجام دهید.همچنین ویندوز 10 برای ضبط کردن ویدیو ها و گرفتن اسکرین شات، شامل میانبرهای قابل تنظیم برای صفحه کلید است.

Game Bar را باز کنید

وقتی در حال انجام دادن یک بازی هستید ، برای باز کردن Game Bar،کلیدها ی ترکیبی(Windows key + G) را بفشارید.Game Bar به صورت یک پنجره ی پاپ آپ (pop up) در بالای بازی شما ظاهر می شود.وقتی ویندوز فکر می کند که شما در حال بازی کردن نیستید ، اگر کلیدهای ترکیبی (Windows Key + G)  را بفشارید ، ویندوز از شما می پرسد که آیا واقعا می خواهید Game Bar را باز کنید؟

ممکن است نیاز باشد که برای دیدن Game Bar ، بازی کامپیوتری را در حالت پنجره ای بازی کنید، بنابراین اگر Game Bar را نمی بینید، بازی خود را در حالت پنجره ای(Windowed mode) تنظیم کنید.

Game Bar شامل آیکون هایی برای بازکردن سریع برنامه ی  Xbox است : کنترل کردن ضبط در پس زمینه، گرفتن اسکرین شات ، ضبط کردن ویدیوی بازی ، و تنظیمات دسترس

ضبط کردن یک ویدیو از گیم پلی

برای ضبط کردن یک ویدیو، با فشردن کلیدهای ترکیبی (Windows Key + G)،Game Bar را باز کنید و بر روی دکمه ی قرمز ضبط کلیک کنید.وقتی در حال ضبط باشد ،یک تایمر در گوشه ی بالا و سمت راست پنجره ی بازی شما پدیدار می شود.

برای متوقف کردن ضبط کردن پنجره، دوباره Game Bar را بیاورید و بر روی دکمه ی قرمز توقف کلیک کنید.

همچنین شما می توانید با فشردن کلیدهای ترکیبی (Windows Key + Alt + R) ، ضبط کردن را شروع و یا متوقف کنید.برای پنهان کردن یا نمایش دادن تایمر کلید های (Windows Key + Alt + T) را بفشارید.این ها میانبرهای پیش فرض صفحه کلید هستند __ شما می توانید آن ها را در برنامه ی Xbox تغییر بدهید.

گرفتن یک اسکرین شات  از بازی

روی آیکون اسکرین شات در  وسط Game Bar کلیک کنید تا یک اسکرین شات بگیرید.یا برای گرفتن اسکرین شات از بازی جاری کلیدهای ترکیبی(Windows Key + Alt + Print Screen)را بفشارید.

پیدا کردن ویدیوها و اسکرین شات ها

ویندوز تمام ویدیوهای ضبط شده و اسکرین شات های شما را در پوشه ای در مسیر VideosCaptures در حساب کاربری شما ذخیره می کند.ویدیوها به عنوان فایلی با فرمت .mp4 و اسکرین شات ها با فرمت .png ذخیره می شوند  و هر کدام ار آن ها با نام بازی و تاریخی که شما آن ها را ضبط کرده اید، برچسب گذاری می شوند.

شما هم چنین می توانید به این ها در Xbox هم دسترسی داشته باشید.برنامه ی Xbox را از منوی استارت باز کنید و روی آیکون “Game DVR” در سمت چپ برنامه کلیک کنید تا به بخش Game DVR دسترسی داشته باشید.اینجا شما زیر “On this PC” لیست مرتبی از همه ی ویدیوها ی خود و اسکرین شات هایی که گرفتید،می بینید.شما می توانید آن ها را در برنامه ی Xbox تماشا کنید.

پیکربندی تنظیمات Game DVR

تنظیمات Game Bar و Game DVR در برنامه ی Xbox تنظیم می شوند.برنامه ی Xbox را باز کنید، بر روی آیکون تنظیمات کلیک کنید و سپس Game DVR  را انتخاب کنید تا تنظیمات را سفارشی کنید.

شما می توانید Game DVR را به طور کامل از اینجا غیرفعال کنید، یا میانبرهای مختلفی برای باز کردن Game Bar،ضبط کردن ویدیوها،گرفتن اسکرین شات ها،تغییر وضعیت تایمر و استفاده از ویژگی “record that” ، روی صفحه کلید تنظیم کنید.

همچنین تنظیماتی برای مشخص کردن پوشه هایی که ویندوز 10 کلیپ های بازی و اسکرین شات ها را در آنجا ذخیره می کند، وجود دارد،و می توانید تنظیماتی برای کیفیت ها ی ویدیویی مختلف و رزولوشن انتخاب کنید . به طور پیش فرض وقتی گیم پلی را ضبط می کنید،صدا هم ذخیره می شود __میتوانید به Game Bar بگویید که صدا را ضبط نکند یا سطح کیفیت صدا را از اینجا کنترل کنید.

از ضبط کردن در پس زمینه استفاده کنید

ایکس باکس1 و پلی استیشن4 به طور خودکار گیم پلی شما را در پس زمینه(background) ضبط می کنند و به شما اجازه می دهند که کلیپ های جالب گیم پلی را به محض اینکه اتفاق می افتند ذخیره کنید.

Game DVR در ویندوز 10 هم می تواند به طور مشابهی عمل کند.برای استفاده از این ویژگی ،شما نیاز دارید که انتخاب “Record in the background while I’m playing a game” در زیر تنظیمات Game DVR در برنامه ی Xbox را فعال کنید.هنگامی که این تنظیم فعال است و شما در حال بازی هستید ،اگر برنامه ی Xbox   به شما بگوید که “this may affect the game performance.” ،منابع سیستمی به طور مداوم برای ضبط کردن استفاده خواهند شد ،بنابراین اگر واقعا قصد دارید گیم پلی را ذخیره کنید یا یک کامپیوتر بسیار قدرتمند با منابع اضافی برای اختصاص دادن دارید،این انتخاب را فعال کنید.

به طور پیش فرض،آن همیشه 30 ثانیه  آخر را ضبط می کند.برای ضبط کردن 30 ثانیه آخر،می توانید Game Bar را باز کنید و روی آیکون دوم از سمت چپ کلیک کنید، یا کلید ها ی ترکیبی(Windows + Alt + G) را بفشارید.این ویژگی “Record that” است که به طور خودکار آخرین تکه ی ضبط شده ی بازی را ذخیره می کند و مشابه ویژگی معادل آن در Xbox کار می کند.

در حال حاضر به نظر میرسد که ویژگی Game DVR فقط برای گرفتن ویدیوها و بعدا به اشتراک گذاشتن آن ها ، طراحی شده است.هیچ راهی برای پخش زنده ی گیم پلی در سرویسی مثل Twitch.tv وجود ندارد،بنابراین شما هنوز به یک ضبط کننده ی بازی ثالث برای پخش زنده نیاز دارید.

0 Comments

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟