گیمرز | سیم ها مطمئنا در دنیای فردا وجود نخواهند داشت و حتی امروزه نیز تنها برای تأمین انرژی دستگاه های الکترونیکی مورد استفاده قرار میگ یرد، اما در مورد دستگاه های VR با کیفیت های بسیار بالا، هدست ها ناچارا و برای اتصال به رایانه های شخصی یا پردازنده  دستگاه از سیمها و کابلها استفاده میکنند.

شرکت Rivvr به دنبال راه حل هایی میگردد تا از طرق سخت افزاری بتواند بازی ها و گیمرها را به شکل بی سیم به هر دو Oculus Rift و HTC Vive متصل کند. در اینجا نگاهی به یکی از محصولات شرکت YC-backed خواهیم کرد و در ادامه، عملکرد هدست واقعیت مجازی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

img_3315

بر خلاف دستگاه های دیگر که سعی در ارسال تمامی سیگنالهای HDMI به محیط را دارند، Rivvr با استفاده از تکنولوژی اختصاصی خود و با فشرده سازی خوراکهای ویدیویی بسیار کوچکتر از کامپیوتر، تنها حدود 40 تا 80 مگابیت در ثانیه از سیگنال های ویدئویی را ارسال میکند. وزن این دستگاه حدود 300 گرم است، اما واقعا هیچگونه احساس سنگینی را ایجاد نمیکند. سیمها همیشه یکی از بخش های آزار دهنده دستگاه های VR به حساب می آید، و قطعا تقاضا برای حل این مشکل وجود داشته است، ولی این مشکل به راحتی هم قابل حل نیست. تاخیر ردیابی دستگاه با توجه به تست های انجام شده خیلی ملموس نیست. همچنین خبری از قطع و ول شدن های بسیار کوتاه نبوده و اگر هم باشد، چندان قابل احساس نیست. به صورت کلی میتوان دریافت که این دستگاه، با توجه به اینکه در عملکرد خود به هیچ وجه آزاردهنده نیست ولی هنوز هم ایراداتی بر آن وارد است.

شرکت Rivvr امیدوار است تا با استفاده از دستگاه های واقعیت مجازی، هدست کاربران و گیمرها را با استفاده از رایانه های فوق سریع Sixa به یکدیگر متصل کند. البته محدودیت های موجود در سرویس اینترنتی آمریکا همچنان از مشکلاتی است که باید برای آن تمهیداتی اندیشیده شود، اما این شرکت معتقد است که این روش، یک تکاملی ضروری و اجتناب ناپذیر در سال های آینده خواهد بود. در واقع، برای کاربران بسیار جذاب خواهد بود که ببینند، سیستم مرکزی می تواند خدمات خود را با سرعت توسعه سخت افزاری بسیار بالا ارائه دهد.
این شرکت هنوز برای دستگاه های بی سیم خود  قیمتی را معین نکرده است، اما با این وجود گفته میشود که در ماه آینده جزییات بیشتر در این باره منتشر خواهد شد. شنیده ها نیز حاکی از آن است که احتمالا قیمت این دستگاه در محدوده 200 $ تا 300 $ و در دو مدل 3 و 6 ساعته در ظرفیت باتری به بازار عرضه شود. این دستگاه تا پایان بهار 2017 به بازار خواهد آمد.

0 Comments

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟