گیمرز |  در حالی که  در ذهن ما شکل گرفته است که گیمر ها حتما پسر هستند اما امروزه مطالعات نشان می دهد که درصد خانم هایی که بازی میکنند به سرعت در حال افزایش است.  طبق گزارشی که ESA، نهاد مربوط به نرم افزارهای سرگرمی منتشر کرده است، بر تعداد خانم هایی که بازی می کنند 41 درصد افزوده شده است. البته مطالعات آنها کمتر اشاره به نوع ژانر بازیها و ارتباط آنها با جنسیت افراد داشته است. در همین راستا، شرکت Quantic Foundry، که یک موسسه تحلیل بازی میباشد، مطالعاتی را در این باره به انجام رسانده است و به نوعی نشان داده است که مشخصا خانم ها چه ژانری از بازی ها رو می پسندند.female game genre study
قبل از اینکه به آمار و ارقام بدست آمده بپردازیم، لازم به ذکر است که جامعه آماری این مطالعه بر اساس 270000 گیمر در سراسر دنیا میباشد که جزییات بیشتر در این باره را میتوانید از طریق این لینک بدست آورید. در این جامعه آماری، 18.5 درصد گیمر ها را خانم ها اختصاص دادند که از آنها خواسته شده تا بازی هایی را که از آنها لذت میبرند را با ذکر ژانر آنها، از 1 تا 9 فهرست کنند.
در چارت زیرین ملاحظه می کنید که در داخل نمودار ها عددی ذکر شده که مربوط به خانم ها میباشد. به طور مثال، 42 درصد از خانم ها در فهرست خود به بازی های پازلی اشاره کرده اند. البته این به این معنی نیست که 42 درصد از  خانم ها پازل بازی می کنند. بلکه این آمار  نشان دهنده درصدی از گیمر های دختر هست که این سبک را پسندیده اند.

 

 

0 Comments

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟