For-Honor-Info

 

گیمرز | کارشناسان بر این باورند که برخلاف گذشته، کاربران امروزه روز توجهی کمتری به فروش روز آغازین بازیها دارند. روز آغازین فروش گیم ها  برای شرکت ها به نوعی روز با شکوهی است که انتظار دارند بر اساس تبلیغات قبلی، فروش قابل قبولی را داشته باشند. به عبارتی، شرکت های تولید کننده پس از ماه ها تلاش و تولیدات، بازیها را آماده و روانه بازار می کنند، در حالی که لفظ آماده بودن بازی ها دیگر همانند قبل، چندان هم تاثیر گذار نیست که خود این سوال را بیش از پیش مطرح میکند که چه چیزی فروش روز آغازین بازیها را تحت شعاع قرار میدهد.

 

امروزه در سایت های مختلف مربوط به بازی های تصویری بسیار شنیده میشود که پچ جدید یک بازی منتشر شده است یا مچ جدید، نقایص نسخه قبل را برطرف کرده است. در واقع، از آنجا که اکثر بازیهایی که منتشر میشوند دارای ایرادات و نقایص فراوانی هستند، گیمرها  بر اساس تجربه خود تمایل دارند تا بازی مورد نظر خود را حداقل چند ماه بعد از انتشار رسمی و اولیه آن خریداری کنند تا در آن صورت نسخه کامل تر یا حداقل کم ایراد تر را خریداری کرده باشند. به طور مثال بعضی از بازیها بیشترین فروش خود را نه در آغاز انتشار رسمی آن، بلکه شش ماه بعد از آن تجربه خواهند کرد.

Screenshot 2017-02-16 01.01.34

فبریه سال گذشته، بازی Street Fighter V بعد از مدت ها انتظار روانه بازار شد و چندی نگذشت که تولیدکنندگان آن رسما اعلام کردند که بازی دچار نقایص فنی متعددی است و نهایتا، بیش از 5 آپدیت حجیم برای برطرف سازی آنها منتشر شد که فاجعه و ضرر بزرگی را برای آنها به بار آورد.

در سال گذشته یک نظر نسجی در فضای PSLS صورت گرفت و همانظور که در تصویر زیرین ملاحظه میکنید، اکثریت رای دهندگان تمایلی به خرید بازیها در روز آغازین فروش ندارند.

 

PSLS Feature

بازی Street Fighter V تنها نمونه در این باره نیست و دیگر بازیها از جمله DriveClub، بازی Batman: Arkham Knigh و حتی Halo: The Master Chief Collection هم تجارب مشابهی داشتند. همچنین بازی Battlefield 4 آنچنان شرایط تاسف آوری را به وجود آورد که کمپانی EA وضعیت آن را غیر قابل قبول خواند. اگرچه که گیمران تجربه بسیار موفقی با سری های قبلی این بازی داشته اند ولی همچنان یک تجربه تلخ را به راحتی فراموش نمیکنند و آثار زیان بار مالی آن تا مدتها ماندگار خواهد بود.

اکثر گیمر ها دیگر متوجه شده اند وقتی محصولی آماده بیرون آمدن است لزوما به این معنی نیست که نسخه نهایی بازی عرضه شده است..بدین معنی است که بازی آماده عرضه به بازار است ولی دارای ایراداتی نیز هست که البته چندان هم جدی و مشکل زا نیستند و تاخیری در انتشار بازی ایجاد نخواهند کرد. در صورتی که تجربه نشان میدهد در این موارد، نهایتا کار به آنجا میرسد که تولیدکنندگان دست ها را بالاگرفته و اذعان میدارند که بله، بازی دارای مشکلات و ایراداتی است که در پچ ها و به روز رسانی آینده برطرف خواهند شد. به علاوه، در بازیهای open-world، مشکلات به صورتی حادتر وجود دارند. سال گذشته، بازی هایی چون Fallout 4 و The Witcher 3 تجارب تلخی را در این باره به وجود آوردند.

 

assassinscreedunityglitches6

 

به هر حال، منطق حکم میکند که گیمرها ریسک نکنند و بازی هایی که از سابغه آنها اطمینان ندارند را در روز آغازین فروش رسمی آن خریداری نکنند چرا که تجربه نشان داده است، تریلرهایی که منتشر میشود خیلی قابل اطمینان نیستند و نمیتوانند تضمین مناسبی برای کیفیت بازی ها باشند . از طرفی دیگر، تنها راه حل این مشکل اینگونه به نظر میرسد که شرکت ها میبایست تلاش کنند تا با تولید بازی های باکیفیت خود، به مرور زمان اطمینان کاربران و گیمرها را جلب نمایند.

0 Comments

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟