اطلاعات مربوط به نحوه استفاده کاربران از ویندوز ۱۰ به طور پیش‌فرض برای مایکروسافت ارسال می‌شود.

تلاش مایکروسافت برای وادار کردن کاربران نسخه‌های قدیمی‌تر ویندوز به انتقال به ویندوز ۱۰ با نگرانی‌های جدی در مورد نیات این شرکت آمریکایی همراه شده است.

maxresdefault

به گزارش سرزمین سیمرغ از ایتنا، جو بلفیوره معاون اول شرکت مایکروسافت تصریح کرده که ویندوز ۱۰ به طور دائمی نحوه فعالیت‌های کاربران خود را رصد می‌کند و این امر را که کاربران چگونه از این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند زیر نظر می‌گیرد.

نکته مهمی که در اظهارات وی وجود دارد این است که علیرغم وجود گزینه‌هایی در ویندوز ۱۰ برای غیرفعال کردن برخی بخش‌های ردگیری فعالیت‌های کاربران داده‌های کلیدی جمع‌آوری شده از نحوه فعالیت کاربران ویندوز ۱۰ به طور خودکار برای مایکروسافت ارسال می‌شود و نمی‌توان از این امر جلوگیری کرد.

جو بلفیوره افزوده است: در مواردی کاربران قادر به جلوگیری از جمع‌آوری خودکار اطلاعاتشان توسط ویندوز ۱۰ نیستند و علت این است که اطلاعات جمع‌آوری شده به سلامت سیستم‌های رایانه‌ای مربوط می‌شود.

موضوع در اینجا جمع‌آوری اطلاعات مربوط به حریم شخصی کاربران نیست و ما به دنبال گردآوری داده‌هایی هستیم که تجربه کاربری بهتری را برای کاربران به ارمغان می‌آورند.

علیرغم این اظهارات مدیران مایکروسافت بسیاری از کاربران در مورد اهداف واقعی این شرکت بدبین هستند و اعتراف مایکروسافت به جمع‌آوری خودکار و غیرقابل توقف داده‌های کلیدی مربوط به استفاده افراد از ویندوز ۱۰ را نشانه نقض حریم شخصی میلیون‌ها کاربر ویندوز ۱۰ می‌دانند.

0 Comments

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟