گروه سرزمین سیمرغ – شرکت کامپیوتری   اپل   که همواره از پیشگامان نو آوری در دنیای فناوری بوده است . هفته پیش سیستم یکپارچه پخش موسیقی خود را تحت نام Apple Music  عرضه کرد.  من به عنوان یک کاربر ایرانی امروز فرصت کردم که از دوره آژمایشی   Apple Music  به صورت رایگان استفاده کنم.   سرویس  پخش موسیقی Apple Music  برای سه ماه اول رایگان است. اما بعد از سه ماه دو نوع تعرفه وجود دارد.

تعرفه  شخصی  ماهی ۱۰ دلار است و تعرفه خانوادگی که ماهی ۱۵ دلار می باشد( پنج نفر می توانند از سرویس ماهانه استفاده کنند)

پس از آپدیت سیستم به iOS 8.4  به صورت  اتوماتیک Apple Music  جایگزین برنامه قبلی Music  می گردد.  در هنگام ورود به به برنامه به شما اجازه داده می شود که    اشتراک Apple Music  را فعال کنید.پس از فعال سازی برنامه سعی می کند تا با سلیقه شما آشنا شود و از شما می خواهد سبک های مورد علاقه خود را انتخاب نمایید.

IMG_2384

پس از انتخاب سبک موسیقی باید تعدادی از خواننده های مورد علاقه خودتون رو انتخاب کنید.

IMG_2385

بعد از این مرحله صفحه For You  شکل میگیره و به شما خوانندگان و آلبوم های مختلفی رو پیشنهاد می ده. که بر اساس آهنگ های ذخیره شده در گوشیتون و انتخاب هاتون در مرحله قبل هست. به من که پیشنهاد های خوبی داد ولی آن طور که از سایر کاربران شنیدم   که معمولا بعد از یک روز کار کردن واقعا با روحیات شما آشنا میشه.

Apple Music  واقعا ویژگی های جالبی داره خصوصا اون بخشی که می توانید خواننده های دلخواهتان را دنبال کنید. ولی برای من مهم بود که ببینم آیا علاوه بر خوانندگان خارجی می توانم  به آلبوم های خواننده های ایرانی دلخواهم گوش بدهم؟ ابتدا کار رو با جستجو نام چندتن از خواننده های ایرانی مقیم خارج از کشور  شروع کردم. من تونستم به آهنگ های جدید و قدیمیشون گوش بدم . آلبومشون رو وارد بخش My Music  کنم و حتی آهنگ ها را برای دسترسی آُفلاین دانلود کنم. بعد از این مرحله نام چند تن از خواننده های داخلی  را جستجو کردم که خوشبختانه بیشتر  آلبوم های آن نیز قابل گوش دادن بود. از جمله خواننده بزرگ کشورمان آقای علیرضا قربانی که آلبوم های جدیدش هم قابل دانلود بود.

 

در پایان این بررسی کوتاه باید عرض کنم  که در کل Apple Music همه نیاز های شما رو به موسیقی در یک جا جمع کرده و تجربه بسیاری خوبی از لذت دوست داشتن موسیقی را در اختیار شما قرار میده. اما این برنامه مشکلاتی هم داره. مهمترین مشکلی که بهش برخوردم این بود که برنامه بر خلاف سایر برنامه های اپل سریعا قابل یادگیری نبود. حدودا ده دقیقه ای در برنامه گم شدم تا توانستم  یاد بگیریم که چطور میشه آهنگ ها رو دانلود کرد یا از کجا باید خواننده دلخواهم را پیدا کنم.

خواننده هایی که آلبوم ها شون رو از این طریق دریافت کردم:

همایون شجریان کنسرت سیمرغ و آلبوم آٰرایش غلیط

تعدادی از آلبوم های آقای علیرضا قربانی

چند آهنگ از خانم نوشین طافی

آلبوم فراموشی گروه اتل متل

آلبوم آهنگ های بازی Dragon age Origins

باقیشون هم زیادی اون ور آبی بودن ترجیح دادم ننویسم.

 
Apple-Music

 

 

0 Comments

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟