Share/Save/Bookmark

تجدید خاطره با بازی‌های ویدیویی قدیمی 12 هزار دلاری

 

گروه خبری سرزمین سیمرغ به نقل از فارس  قیمت بازی‌های قدیمی هم روز به روز در حال افزایش است.

تجدید خاطره با بازی‌های ویدیویی قدیمی 12 هزار دلاری

اگر چه نسل جوان علاقه چندانی به اجرای بازی‌های قدیمی ویدئویی ندارند، اما افرادی که با این بازی‌ها خاطره دارند شاید علاقه داشته باشند تا ۱۲ هزار دلار برای خریدشان پول بدهند. بسیاری از کلکسیونر ها هستند که به جمع آوری بازی های قدیمی می پردازند.

،‌ Giulio Graziani پنجاه ساله سایتی به نام VideoGamesNewYork را اداره می‌کند و تخصص وی در یافتن و فروش بازی‌های قدیمی دهه‌های ۸۰ و ۹۰ میلادی است که در میان افراد ۳۵ سال به بالا طرفداران خاص خودشان را دارند.

البته اجرای برخی از این بازی‌ها نیاز به استفاده از تجهیزات قدیمی خاص هم دارد که از طریق VideoGamesNewYork قابل دسترس است.

آقای گرازیانی که از سال ۲۰۰۳ کسب و کار خودش را در این زمینه راه‌اندازی کرده می‌گوید تا ۵ سال قبل با گشت و گذار در شهرهای مختلف می‌توانست به سادگی بازی‌های قدیمی را بیابد و آنها را در سایتش به فروش برساند، اما این روزها افراد خودشان بازی‌های قدیمی را که در اختیار دارند به قیمت‌های بالا به فروش می‌رسانند.

قیمت بازی‌های قدیمی هم روز به روز در حال افزایش است و به عنوان مثال بازی Earthbound نینتندو ممکن است چندصددلار قیمت‌گذاری شود.

در یک مورد یک خریدار برای دسترسی به بازی Powerfest 94 که در سال ۱۹۹۴ عرضه شده مجبور شد به فروشنده کانادایی ۱۲ هزار دلار نقد پرداخت کند.

کارشناسان معتقدند در سال‌های آینده عطش برای خرید بازی‌های قدیمی باز هم افزایش می‌یابد و قیمت معدود نسخه‌های باقی مانده از آنها هم سر به فلک می‌کشد.

به گفته برایان هارول مدیر سایت Replay’d که یکی از کارهای آن خرید بازی‌های قدیمی کاربران است،‌ سود حاصل از خرید و فروش مجدد این بازی‌ها از ۵۰ تا ۶۰ درصد در چند سال قبل به تنها ۵ تا ۱۰ درصد کاهش یافته و علت این مساله رقابت شدید دیگر افراد فعال در این عرصه است. بازی قدیمی PowerFest-94-Front

 

0 Comments

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟