بازی قلعه یا Stronghold یکی از محبوبترین بازی های استراتژیک بوده است.

ازی به دو بخش مبارزه و اقتصاد تقسیم می‌گردد و هر بخش دارای داستان جداگانه ای است.

داستان مراحل جنگی بازی در دورانی خیالی و در سدهٔ ۱۰۶۶ میلادی رخ می‌دهد. زمانی که چهار سردار با نام‌های مستعار رت اسنیک پیگ و ولف علیه پادشاه سرزمین شورش می‌کنند و پادشاه برای فرار از ایشان به سرزمین بربرها فرار می‌کند و سرزمین پادشاه توسط این چهار نفر تقسیم می‌شود. بازیکن در نقش یک لرد قرار می‌گیرد و از طرف پادشاه موظف است آنان را به سزای اعمالشان برساند و سرزمین پادشاه را به وی برگرداند.

در بخش اقتصادی داستان در مورد لردی است که باید دستوراتی را که از جانب پادشاه دریافت می‌کند را اجرا و به قلعهٔ خویش نیز رسیدگی کند. این بخش معمولاً فاقد درگیری و مبارزه است.

این بازی بیشتر بر حملات و تعیین استراتژی تمرکز دارد اما بخش اقتصادی زمینهٔ لازم برای آموزش نیروها را فراهم می‌کند. این به این معنی است که اگر بازیباز تنها به درگیری نظامی یا به اقتصاد قلعهٔ خود بپردازد شکست خواهد خورد. مثلاً بازیباز در صورتی می‌تواند نیروهای جدید را آموزش دهد که تعدادی رعیت در اختیار داشته باشد و مردم در صورتی به قلعه خواهند آمد که رضایت مردم جلب شود و در صورتی مردم رضایت خواهند داشت که رفاه آنان (مانند غذا، وسایل تفریحی، اماکن مذهبی، عدم رعب و وحشت و…) فراهم شود.

علاوه بر بخش داستانی بخش‌های دیگری وجود دارند مثلاً در بخش محاصره نقشه‌ها بیش تر از داستان‌ها و روایت‌های تاریخی موجود ساخته شده‌اند (تاریخچه هر نقشه را می‌توان در بالای همان نقشه مطالعه کرد) این بخش‌ها هدفشان بیش تر بر حمله به قلعه یا دفاع از آن متمرکز است و ساخت قلعه چندان اهمیتی ندارد.
در بخش حمله نقشه‌ها گاهی واقعی و گاهی ساختهٔ ذهن سازندگان است این بخش‌ها علاوه بر آنکه هدف بر حمله به دشمنان و نابود کردن قلعهٔ ایشان است باید بازیباز بتواند اوضاع داخلی قلعهٔ خود را کنترل کند. این بخش معمولاً پیچیده‌تر از بخش روایی بازی است.

حالا شرکت استیم نسخه ۲ این بازی را مجددا در استور استیم عرضه کرده است. گیمر های Steam با خرید این بازی از درگاه بازی های دیجیتالی استیم می توانند با دیگر کاربران استیم در سراسر جهان این بازی جذاب استراتژیک را تجربه نمایند.

برای خرید از استیم دو راه وجود دارد:

  • خرید گیفت کارت  استیم 
  • خرید کد های اختصاصی هر بازی: در این روش خرید که در برخی موارد مقرون به صرفه تر از کد منحصر به مفردی برای شما ارسال شده که شما با وارد کردن آن در اکانت خود می توانید به آن بازی خاص دسترسی داشته باشید.

 

0 Comments

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟