ابزارهای پیام رسان اینترنتی اسکایپ،‌ واتس‌اپ و Yelp به داده‌های مربوط به لیست شماره تلفن‌های گوشی هزاران بار مراجعه می‌کنند و هنوز هیچ مرکزی به درستی نمی‌داند که چرا این نرم‌افزارها اقدام مذکور را انجام می‌دهند.

skype-update

به گزارش سرزمین سیمرغ از ایتنا به نقل از زد.دی.نت، شرکت‌های مایکروسافت به عنوان تولیدکننده اسکایپ، فیسبوک به عنوان تولیدکننده واتس‌اپ و Yelp نتوانستند به طور دقیق توضیح دهند که چرا این ابزارهای موبایلی به دفترتلفن کاربر دسترسی دارند و معمولا در گوشی اندرویدی این اقدام را انجام می‌دهند.
گوشی هوشمند Priv بلک‌بری که به عنوان نخستین محصول اندرویدی این شرکت کانادایی معرفی شده و روی آن نسخه ۵.۱.۱ سیستم عامل اندروید نصب شده است، ابزار ویژه‌ای را با نام DTEK در خود جا داده است که دسترسی نرم‌افزارهای مختلف به داده‌های کاربر را مانیتور می‌کند.
این نرم‌افزار نشان می‌دهد که چه ابزاری، چه زمانی، چگونه و برای چه مدتی به اطلاعات شخصی کاربر از جمله موقعیت جغرافیایی، لیست دفترتلفن، پیام‌های متنی، دوربین و میکروفون دسترسی دارد. نرم‌افزار مذکور نشان داد ابزارهای ارتباطی این اقدام را انجام می‌دهند.

ابزار کاربردی اسکایپ که به صورت گسترده توسط کاربران موبایلی مورد استفاده قرار می‌گیرد، بدترین مورد در این زمینه بوده است و گفته می‌شود که هر چند ساعت یک بار صدها اطلاعات ذخیره شده در بخش دفترتلفن گوشی را بررسی می‌کند.

این طور که گفته می‌شود، اسکایپ در دوره زمانی سه روزه ۳۴۸۴ بار به دفترتلفن گوشی هوشمند سر می‌زند و اطلاعات آن را به دقت کامل بررسی می‌کند.

0 Comments

یک نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

*

کلیه حقوق محفوظ است

ورود به اکانت

مشخصات خود را فراموش کرده اید؟